Vuani nga tensioni apo anemia? Konsumoni panxhar me…

Vuani nga tensioni apo anemia? Konsumoni panxhar me…

Vuani nga tensioni apo anemia? Konsumoni panxhar me…

Veç shijes  fantastike që dhuron në gatim, panxhari njihet dhe për përfitimet e tij shëndetësore.

Konsumimi i tij ndihmon me tensionin e lartë të gjakut, aneminë, sistemin e tretjes, lëkurën si dhe parandalimin e sëmundjeve të veshkave apo zemrës.

Ka disa mënyra se si mund të gatuhet panxhar-i, megjithatë rekomandohet të kombinohet me vaj ullir idhe hudhër.

Për një racion ju nevojiten:

 • 4 panxhar-ë mesatarë
 • 4 thelbinj hudhër të shtypur
 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • Lëng limoni
 • Pak Kripë

Përgatitja:

 • Pastroni dhe lajini mirë panxhar-ët
 • Vendosini në një tenxhere me ujë dhe lërini të ziejnë
 • Provojeni me një pirun nësë panxhar-ët janë zbutur
 • Hiqini nga zjarri dhe lërini të ftohen
 • Hiqini lëkurat dhe prijini panxharët në feta të hollë
 • Shtoni vajin e ullirit, hudhrat, lëngun e limonit dhe kripën

/Rovena Lame/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , , , , , ,

COMMENTS