Rekomandimi i KE/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat

Rekomandimi i KE/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat

Rekomandimi i KE/ Rama: Shqipëria i ka bërë detyrat

Kryeministrit Edi Rama ka reaguar vetëm pak minuta pasi Komisioni Evropian rekomandoi çeljen e negociatave mes Shqipërisë dhe BE.

Me një status në faqen e tij në Twitter, Rama, shkruan se me këtë rekomandim, konfirmohet se “Shqipëria i ka kryer me sukses detyrat e shtëpisë në këtë proces”.

Postimi i plotë i kryeministrit Rama:

Rekomandimi pozitiv pa kushte i Komisionit Europian për çeljen zyrtare të negociatave për anëtarësim të Shqipërisë me Bashkimin Europian, konfirmon se Shqipëria i ka kryer me sukses detyrat e shtëpisë në këtë proces. Në 15.00 komunikim i përbashkët publik me ambasadorin e BE.

/Kristiana Laska/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , ,

COMMENTS