Mediat angleze: “Xherdan Shaqiri i sjell fitoren Liverpoolit“

Mediat angleze: “Xherdan Shaqiri i sjell fitoren Liverpoolit“

Mediat angleze: “Xherdan Shaqiri i sjell fitoren Liverpoolit“

Ndeshja e mbrëmshme midis Liverpool dhe Barcelonës u mbyll në shifrat 4-0 për klubin anglez.

Anglezët kanë bërë një kthim spektakolar, e natyrisht në gjithë këtë kishte ndikim edhe Xherdan Shaqiri, transmeton gazeta angleze Metro.

Mediat angleze kanë shkruar se ka qenë ylli kosovar që ndryshoi rrjedhën e lojës që i solli fitore klubit.

“Shaqiri padyshim që pati një ndikim të madh. Asisti i tij çoi në golin që i dha fitoren klubit”, shkruan Inews.

Tranjeri i Liverpool, Jurgen Klopp bëri jehonë në mediat e huaj duke shprehur fjalë të mira për Shaqirin.

”Unë kam ndjekur shumë ndeshje të futbollit, por të luash kundër ekipit më të mirë në botë dhe të mos pësosh gol është fantastike. Shaqiri, Origi, Wijnaldum dhe Allison ishin fantastik”, ka thënë ai.

/alblandmedia/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , ,

COMMENTS