Luhrmann do të sjell në ekranin e madh filmin e Elvis Presley, ja ku do bëhen xhirimet

Luhrmann do të sjell në ekranin e madh filmin e Elvis Presley, ja ku do bëhen xhirimet

Luhrmann do të sjell në ekranin e madh filmin e Elvis Presley, ja ku do bëhen xhirimet

Filmi për Elvis Presley do të xhirohet në Gold Coast të Queensland nga Luhrmann, regjisori i filmave të njohur  Strictly Ballroom, Romeo dhe Xhulieta, Moulin Rouge, Australia dhe “The Great Gatsby” po kthehet serish në ekranin e madh pasi bëri serinë televizive “The Get Down” në SHBA.

Filmi do të nisë xhirimet brenda fund-vitit, njofton radio kombëtare australiane Abc. Fituesi i dy çmimeve Oscar Tom Hanks ka firmosur për rolin e menaxherit të Elvis, Koloneli Tom Parker, teksa ende po kërkohet për aktorin që do të interpretojë The King.

Luhrmann është deklaruar entuziast për të xhiruar në Queensland, të cilin e përshkruan si një ambient krijues për të realizuar këtë film’. Ndërsa kryeministrja e Queensland Annastacia Palaszcuk ka thënë në parlament që produksioni do të krijojë deri në 900 vende pune lokale.

/Kristiana Laska/

 

2500011

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , ,

COMMENTS