Kosovë/ Autobusi përplaset me makinën, disa të plagosur

Kosovë/ Autobusi përplaset me makinën, disa të plagosur

Kosovë/ Autobusi përplaset me makinën, disa të plagosur

Një aksident rrugor, me pasojë plagosjen e 6 personave, është shenuar gjatë pasidtës së sotme  në magjistralen që lidh Mitrovicën me Pejën.

Rasti është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili tha se në aksident është përfshirë një autobus dhe një veturë.

“Sot rreth orës 15:22 në magjistralen Mitrovicë- Peje afër vendit Përroi i keq, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një autobusi dhe një veture civile, me targa vendore. Si pasojë e aksidentit janë lënduar 6 persona . Njësitet relevante janë ne vend te ngjarjes”-thuhet në njoftim.

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , ,

COMMENTS