Ja si do rreshtohen kuqezinjtë në ndeshjen me Moldavinë/ Zbardhet skema

Ja si do rreshtohen kuqezinjtë në ndeshjen me Moldavinë/ Zbardhet skema

Ja si do rreshtohen kuqezinjtë në ndeshjen me Moldavinë/ Zbardhet skema

Ekipi kuqezi do të luajë këtë të hënë me Moldavinë në orën 20:45, në takimin e 8-të kualifikues të Euro 2020.
Kombëtarja që drejtohet nga Edi Reja niset favorite përballë Moldavisë.

Përrmendim që humbja në ndeshjen e kaluar me Turqinë, shkaktoi jo pak polemika tek kombëtarja shqptare dhe jo vetëm.

Mirëpo, në ndeshjen që do të zhvillohet sontëe me Moldavinë, Shqipëria suynon të arrijë diku tjetër.
Besohet se Strakosha do të nisë nga minuta e parë në katërkëndëshin e kuqezinjve.

Reparti i mbrotjes do të përfaqësohet nga Ismajli, Dermaku e Djimsitin.
Roshi pritet të nisë nga minuta e parë, në mesfushë bashkë me Lenjanin, Baren dhe Gjasulën.

Vendin e Memushajt në këtë repart, pritet t’a marrë Selahi. Sa i përket sulmit, në vend të Cikalleshit dhe Manajt, do të jenë Seferi dhe Balaj.

/Erta Gjoka/

2500011

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , ,

COMMENTS