Ja çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të X box

Ja çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të X box

Ja çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të X box

Në fund të vitit 2020 Microsoft do të hedhë në treg konsolën e fuqishme të quajtur “Projekti Scarlett”, gjeneratës së re X box i cili u prezantua së fundmi.

Gjiganti i teknologjisë njoftoi se konsola vjen me memorie të shtuar, rezolucion më të lartë dhe grafika më të mira. Kreu i Xbox, Phil Spencer premtoi që konsola e shumëpritur të mbërrije në kohë për sezonin e festave të fundvitit në 2020-ën.

“Konsola për në është jetike dhe përben praktikisht një bosht të eksperiencës tonë. Shpresat tona për këtë platformë janë që ato t’i lidhë të gjithë adhuruesit e këtyre lojërave”, tha Phil Spencer.

Këtë herë ndërkohe, në sallë pati edhe një surprizë: të pranishmit në sallë u befasuan nga shfaqja e papritur e aktorit të famshëm Keanu Reeves, ylli i John Wick dhe trilogjisë Matrix.

Reeves do t’i japë jetë me zë dhe lëvizje një personazhi të video-lojës së re “Cyberpunk 2077” , e cila po pritet me shumë padurim.

/Rovena Lame/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , ,

COMMENTS