Futbolli kthehet në shtëpi/ Për herë të parë 2 finale angleze

Futbolli kthehet në shtëpi/ Për herë të parë 2 finale angleze

Futbolli kthehet në shtëpi/ Për herë të parë 2 finale angleze

Për herë të parë në historinë e Champions dhe Europa League 4 ekipet finaliste vijnë nga Premier League.  Pas Liverpool dhe Tottenham që siguruan një biletë për në finalen e Champions League, pastaj rradhen e kanë Chelsea dhe Arsenal që do dhurojnë një tjetër derbi britanik, këtë herë në Europa League.

Për futbollin anglez sezoni 2018-2019 do të mbahet mend gjatë. 2 finale, 4 ekipe angleze, një triumf i vërtetë për britanikët që cilët më në fund rikthehen të “pushtojnë” europën.

Një nga titujt më të rëndësishëm në europë do të vijë në kryeqytetin e futbollit, në finalen e Europa League kemi një derbi londinez ndërsa Tottenham sfidon Liverpool. Europës do  të shijojë magjinë e futbollin britanik.

/Kristiana Laska/

 

2500011

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , ,

COMMENTS