Eva Murati koment Eleni Foureiras: A nuk je shqiptare? Ja çfarë i kthen këngëtarja

Eva Murati koment Eleni Foureiras: A nuk je shqiptare? Ja çfarë i kthen këngëtarja

Eva Murati koment Eleni Foureiras: A nuk je shqiptare? Ja çfarë i kthen këngëtarja

Eleni Foureira pas një performancë mbresëlënëse në finalen e Eurovision-it, postoi videon në Instagram duke falenderuar për këtë natë të mahnitshme, ku këngëtarja me origjinë shqiptare u shfaq në një seksion të titulluar “Legjendat e Eurovizionit”.

Por në profilin e këngëtares nuk mungoi komenti i moderatorës se njohur Eva Murati që e përgezon për performancën dhe  gjithashtu i përmend origjinën e saj duke i thënë: A nuk je ti një shqiptare?

Eleni Foureira i kthen përgjigje duke i thënë që po sigurisht që jam, kështu tregojnë dhe analizat e ADN-së. Ja komenti i plotë:

Eleni shkelqeu në finalen e Eurosongut ajo ndau skenën me Wurst, Mans Zelmerlöw dhe Verka Serduchka. Conchita Wurst këndoi  “Heroes”, e Mans Zelmerlow kendoi  “Fuego”  në një stil ndryshe nga Foureira ndersa Verka Serduchka interpretoi këngën fituese të vitit të shkuar “Toy” nga Neta.

Në fund të katër artistët, së bashku me Gali Atari, kënduan «Hallelujah» me këngë të cilën Izraeli fitoi Eurovision 1979.

Shikuesit u kënaqën me performancën dhe e cilësuan Elenin si  ‘fituesja e vërtetë e Eurovizionit’.

/Kristiana Laska/

 

2500011

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: ,

COMMENTS