Eurovizion/ Kryeson Jonida Maliqi në votimin online

Eurovizion/ Kryeson Jonida Maliqi në votimin online

Eurovizion/ Kryeson Jonida Maliqi në votimin online

Sonte (18maj) në orën 21:00 do të mbahet nata finale e Eurovizionit në Tel Aviv, Izrael, ku do të performojnë 26 shtete.

Shqipëria do të performojë në natën finale e dyta duke mbajtur kështu kodin me numër 2.

Performanca dhe vokali i Jonidës na jep pritshmëri për të sjellë Eurovizionin në Shqipëri.

Duke parë votimin online në faqen zyrtare të eurovizionit vote.esctoday.com/ Jonida Maliqi është më e votuara nga publiku, ndërsa faqja zyrtare e eurosong e cilësoi zërin e Jonidës mahnitës dhe interpretimin e shkëlqyer.

Në keto momente Shqipëria numëron plot 3104 vota, duke u ndjekur në vend të dytë nga Malta me 1190 vota. Votat çdo sekond po rriten edhe më shumë për vendin tonë.

Shqiperia kryeson ne votimin online

Prandaj, të gjithë shqiptarët kudo ndodhen, duhet ta mbështesin Shqipërinë duke votuar #Vote2 në numrat e telefonit perkatës të secilit shtet.

Bravo Jonida Maliqi!

Suksese dhe shkëlqe!

/alblandmedia/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , ,

COMMENTS