‘Çmendet’ moti në Serbi/ Shi e breshër, pemët shkulen me gjithë rrënjë

‘Çmendet’ moti në Serbi/ Shi e breshër, pemët shkulen me gjithë rrënjë

'Çmendet' moti në Serbi/ Shi e breshër, pemët shkulen me gjithë rrënjë

Moti  i paqëndrueshëm me reshje shiu dhe erëra të fuqishme në Serbi, ka bërë që drunjtë të shkulen me rrënjë, ndërsa shumë banorë kanë mbetur pa energji elektrike. Rrugët e Beogradit duken sikur aty ka kaluar ndonjë lumë, shkruajnë mediat serbe.

Si rrjedhojë e reshjeve të mëdha të shiut që kanë rënë, shumë lagje në kryeqytetin serb janë bërë të pakalueshme. Janë raportuar raste kur drunjtë e shkulur kanë rënë mbi makinat që ishin të parkuara.

Fotot tregojnë se në çfarë kaosi është zhytur Beogradi në këta ditë.

 

/Kristiana Laska/

 

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: ,

COMMENTS