Çfarë po ndodh mes Neymar dhe PSG?/ A do të rikthehet tek Barcelona braziliani

Çfarë po ndodh mes Neymar dhe PSG?/ A do të rikthehet tek Barcelona braziliani

Çfarë po ndodh mes Neymar dhe PSG?/ A do të rikthehet tek Barcelona braziliani

Duket se marrëdhëniet mes lojtarit brazilian, Neymar dhe skuadrës PSG po ftohen për vetë faktin se kjo periudhë e Champions League nuk është periudha më në formë e tij dhe klubi parizien ndihet sikur lojtari nuk po e justifikon shumë marramëndëse që skuadra harxhoi për ta blerë.

Një ndër arsyet e tjera është edhe marrëdhënia e Neymar me shokët e ekipit e cila është shumë e dobët. Mbape nuk ka asnjë raport me Neymar për shkak të privilegjeve që merr nga presidenti Naser Al-Khelaif.

Braziliani nuk po shpreh asnjë motivim apo dëshirë për të vazhduar dhe një sezon tjetër në Paris.

Gjithashtu edhe dëmtimet e shumta kanë ndikuar në zhvlersimin e tij si lojtar duke bërë që çmimi i tij të bjerë në 63 milionë euro sipas vlerësimit të CIES.

Neymar ka shprehur dëshirën për tu rikthyer në Barcelonë dhe ekzistom mundësia që skuadra spanjolle të hidhet dhe njëherë në sulm për brazilianin.

/Rovena Lame/

RECOMMENDED FOR YOU

Loading...

Tags: , , ,

COMMENTS