Category: Teknologji

1 2 3 6 10 / 52 POSTS
Google bllokon përditësimet Android dhe aksesin e aplikacioneve në pajisjet Huawei

Google bllokon përditësimet Android dhe aksesin e aplikacioneve në pajisjet Huawei

Google ka vendosur të ndalojë disa përditësime në sistemin Android për ...
Chris Hughes/ Deklaratat e bashkëthemeluesit të Facebook për Mark Zuckerberg

Chris Hughes/ Deklaratat e bashkëthemeluesit të Facebook për Mark Zuckerberg

Chris Hughes, bashkëthemeluesi i Facebook, tregon për The New York Tim ...
Facebook/ Masa të reja për shkelësit e rregullave në videot live

Facebook/ Masa të reja për shkelësit e rregullave në videot live

Pas sulmeve terroriste në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në rrjet ...
E dini se në të ardhmen gjyqtarët mund të jenë robotë

E dini se në të ardhmen gjyqtarët mund të jenë robotë

Ky koncept e ka zanafillën në Estoni, ku është hedhur ideja e krijimit ...
WhatsApp/ Aplikacioni sulmohet nga hakerët

WhatsApp/ Aplikacioni sulmohet nga hakerët

WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook, u sulmua ...
Instagram bllokon hashtagët keqinformuese për vaksinimin

Instagram bllokon hashtagët keqinformuese për vaksinimin

Duket se një nga rrjetet sociale më të mëdha Instagram, po i kushton v ...
Zuckerberg mbështet planin e Francës për të luftuar gjuhën e urrejtjes

Zuckerberg mbështet planin e Francës për të luftuar gjuhën e urrejtjes

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg ka përgëzuar për ...
Dronët, përbëjnë një kërcënim nga qielli

Dronët, përbëjnë një kërcënim nga qielli

Dronët po shihen si një kërcënim për vende të ndryshme prandaj dhe dep ...
Whatsapp nuk do të funksionojë më në këto celularë

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këto celularë

Kompania e Whatsapp njofton se ky applikacion nuk do të mund të përdor ...
Më në fund internet në Alaska

Më në fund internet në Alaska

Për herë të parë, Alaska do të ketë lidhje interneti me fibra optike m ...
1 2 3 6 10 / 52 POSTS