Category: Mjekësi alternative

1 2 10 / 15 POSTS
Vlerat e mëdha të qershive/ Ja pse duhet t’i konsumojmë

Vlerat e mëdha të qershive/ Ja pse duhet t’i konsumojmë

Qershija është një frut shumë i shijshëm dhe në Shqipëri gjenden me sh ...
Benefitet shëndetësore të hurmave të Arabisë

Benefitet shëndetësore të hurmave të Arabisë

Që në lashtësi, hurmat e Arabisë besohej të kishin vlera të jashtëzako ...
Jasemina/ Ja pse duhet ta mbani në shtëpi

Jasemina/ Ja pse duhet ta mbani në shtëpi

Nëse jasemina mbahet në shtëpi do të sjellë përfitime të pabesueshme n ...
Superushqimet/ Ja çfarë ju bën më të shëndetshëm

Superushqimet/ Ja çfarë ju bën më të shëndetshëm

A keni dëgjuar ndonjëherë për “superushqimet”? A e dini pse quhen kësh ...
Sëmundjet kardiovaskulare/ Si mund të zvogëlojmë rrezikun e tyre

Sëmundjet kardiovaskulare/ Si mund të zvogëlojmë rrezikun e tyre

Më shumë se 7 milionë njerëz vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare. Edh ...
Aromat që luftojnë ankthin, stresin dhe depresionin

Aromat që luftojnë ankthin, stresin dhe depresionin

A e dinit se aromat e bimëve të ndryshme mund të jenë burimi shërimit ...
2 Kivi në ditë?! Ja përfitimet që merr organizmi

2 Kivi në ditë?! Ja përfitimet që merr organizmi

Lëkura e kivit përmban një vaj të pasur me acide yndyrore Omega-3 që i ...
Xhenxhefili ju ndihmon të humbisni në peshë

Xhenxhefili ju ndihmon të humbisni në peshë

Xhenxhefili është një nga produktet më të kërkuar kohët e fundit. Mund ...
Tretja e yndyrnave/ Ja çfarë duhet të konsumoni

Tretja e yndyrnave/ Ja çfarë duhet të konsumoni

Tretja e yndyrnave të akumuluara është një proçes mjaft i rëndësishëm, ...
Njollat kafe në lëkurë. Trajtimi me mënyra natyrale

Njollat kafe në lëkurë. Trajtimi me mënyra natyrale

Armiku kryesor i krijimit të njollave në fytyrë është ekspozimi i pamb ...
1 2 10 / 15 POSTS