Category: Shëndet & Edukim

1 2 3 112 10 / 1113 POSTS
Qumësht dhie apo qumësht lope? Ja cili është më i shëndetshëm

Qumësht dhie apo qumësht lope? Ja cili është më i shëndetshëm

Ekziston debat i vazhdueshëm se a është më i shëndetshëm konsumimi i q ...
Sherebelë dhe limon për pastrimin e organizmit, ja si ta përdorni

Sherebelë dhe limon për pastrimin e organizmit, ja si ta përdorni

Sherebela është një bimë mjekësore shumë e rëndësishme, e cila gjendet ...
5 këshilla nga ekspertët si të bëni një gjumë të qetë

5 këshilla nga ekspertët si të bëni një gjumë të qetë

Neurologu dhe specialisti i gjumit Daniel Cohen, ndan me ne 5 këshilla ...
Ju bien flokët? Ja maska efektive me lëng qepe që duhet ta përdorni

Ju bien flokët? Ja maska efektive me lëng qepe që duhet ta përdorni

Janë të shumtë njerëzit që vuajnë nga renia e flokëve sidomos gjatë se ...
Para apo pas buke? Ja kur duhet t’i konsumoni frutat

Para apo pas buke? Ja kur duhet t’i konsumoni frutat

Frutat janë shumë të rëndësishme në dietën ushqimore. Ato janë baza e ...
Frutat dhe perimet e muajit nëntor, ja cilat duhet të konsumoni

Frutat dhe perimet e muajit nëntor, ja cilat duhet të konsumoni

Nëntori sjell shumë produkte, që nga lakra gjithë vitamina që na vjen ...
1 2 3 112 10 / 1113 POSTS