Category: Si të gatuajmë

1 2 3 4 10 / 38 POSTS
Pancakes/ Ja si t’i përgatisni për mëngjes

Pancakes/ Ja si t’i përgatisni për mëngjes

Pancake është nje lloj krepe e servirur për mëngjes sidomos në Amerikë ...
Recetë/ Humus për vakt mëngjesor, i bardhë dhe me panxharë të kuq

Recetë/ Humus për vakt mëngjesor, i bardhë dhe me panxharë të kuq

Humus për vakt mëngjesor, i bardhë dhe me panxharë të kuq. Është shumë ...
Smoothie ideal me spinaq dhe banane, ja si ta përgatisni

Smoothie ideal me spinaq dhe banane, ja si ta përgatisni

Mëngjesi është koha më e mirë e ditës për të pirë një “smoothie“, seps ...
“Sallata Cezar”/ Ja si ta përgatisni vetë në shtëpi

“Sallata Cezar”/ Ja si ta përgatisni vetë në shtëpi

Sallata Cezar është zgjedhja e vërtetë për racion të shëndetshëm dhe t ...
Recetë/ Ja si të përgatisni lehtë një burgër me mish pule

Recetë/ Ja si të përgatisni lehtë një burgër me mish pule

Nëse keni merak nga “fast food”-i, por fëmijët tuaj nuk bëjnë dot pa b ...
Udhëzime/ Si duhet të ushqehemi në Ramazan

Udhëzime/ Si duhet të ushqehemi në Ramazan

Ramazani është muaji i shenjtë për muslimanët dhe lidhet me zbritjen e ...
Recetë/ Krem me kakao dhe fruta në 5 minuta

Recetë/ Krem me kakao dhe fruta në 5 minuta

Është një ëmbëlsirë e lehtë, me shije delikate, që të përfshin tërësis ...
Omëletë franceze/ Recetë e shpejtë për mëngjes, ja si ta përgatisni

Omëletë franceze/ Recetë e shpejtë për mëngjes, ja si ta përgatisni

Omëleta franceze është  e thjeshtë për t’u përgatitur, e mbushur me dj ...
Si të gatuajmë role me lajthi

Si të gatuajmë role me lajthi

Role me lajthi, një ëmbëlsirë e shijshme dhe kremoze që do të kënaqë s ...
Recetë/ Tortë akullore me kaush, ja si ta përgatisni

Recetë/ Tortë akullore me kaush, ja si ta përgatisni

Dëshironi të përgatisni një tortë akulloreje që t’i befasojë të gjithë ...
1 2 3 4 10 / 38 POSTS