Category: Autorë të Huaj

1 2 10 / 13 POSTS
Brigitte Macron/ Një femër me pamje të shumta, në kërkim të lirisë

Brigitte Macron/ Një femër me pamje të shumta, në kërkim të lirisë

Brigitte Macron E gjithë bota e njeh emrin dhe figurën e saj. Por çfa ...
Ismail Kadare, shkrimtari i viteve të komunizmit

Ismail Kadare, shkrimtari i viteve të komunizmit

Shkrimtari i komunizmit, Ismail Kadare, veprat e të cilit do të mbeten ...
Kafe e hidhur/ Një roman i zjarrtë dashurie

Kafe e hidhur/ Një roman i zjarrtë dashurie

Një roman dashurie nga autorja italiane bestseller,Simonetta Angello H ...
Përtej kufijve/ Jo vetëm një histori dashurie por edhe më tepër se kaq

Përtej kufijve/ Jo vetëm një histori dashurie por edhe më tepër se kaq

Fabio Volo, "Përtej kufijve" Një libër që rrëfen një histori dashur ...
Motra në Stuhi/ Romani i bazuar në historinë e 6 motrave të birësuara

Motra në Stuhi/ Romani i bazuar në historinë e 6 motrave të birësuara

Romani "Motra në Stuhi", rrëfen historinë e motrave të birësuara dhe b ...
Hitler-i përdorues droge? /Çfarë shkruan autori gjerman?

Hitler-i përdorues droge? /Çfarë shkruan autori gjerman?

Adolf Hitler në jetë kishte provuar një sërë vështirësish. Ai ishte nj ...
Lord Bajron/ Incesti, përdhinimet dhe homoseksualiteti që lidhen me të

Lord Bajron/ Incesti, përdhinimet dhe homoseksualiteti që lidhen me të

Ne e njohim Lord Bajron si një simpati zant të shqiptarëve. Por poeti ...
Veronica Roth/ Vjen me një  romani të ri “Gdhende shenjën”

Veronica Roth/ Vjen me një romani të ri “Gdhende shenjën”

Veronica Roth, një shkrimtare amerikane e lindur në Nju Jork, më 19 gu ...
Vijnë në shqip poezitë e Pasolini-t, intelektualit “skandaloz”

Vijnë në shqip poezitë e Pasolini-t, intelektualit “skandaloz”

“Skandal, skandal, skandal. Nuk ishte vetëm çështje zakonesh seksuale: ...
1 2 10 / 13 POSTS