Category: Libri

1 2 3 8 10 / 79 POSTS
Ditari sekret i “Ana Frankut” polake, botohet pas 70 vitesh

Ditari sekret i “Ana Frankut” polake, botohet pas 70 vitesh

Shtatëdhjetë vjet pas shkrimit, ditari i adoleshentes polake Renia Spi ...
Çfarë është suksesi/ Një poezi e shkurtër nga Ralph Waldo Emerson

Çfarë është suksesi/ Një poezi e shkurtër nga Ralph Waldo Emerson

Çfarë është suksesi? Të qeshesh shumë dhe shpesh. Të meritosh resp ...
Amila, bukuroshja e vogël që imiton të famshmit nëpërmjet fotove

Amila, bukuroshja e vogël që imiton të famshmit nëpërmjet fotove

Ndonëse është vetëm 4 vjeç, vajza e vogël Amila Ismolli është kthyer n ...
Prekëse! Vajza që në prag të dasmës, plotësoi dëshirën e fundit të gjyshes!

Prekëse! Vajza që në prag të dasmës, plotësoi dëshirën e fundit të gjyshes!

Gjërat që bëhen në  prag të dasmës duhet të jenë të mirëmenduara, ...
Mrekullitë ndodhin! U bënë prindër të një vajze pas dhjetë djemve rresht

Mrekullitë ndodhin! U bënë prindër të një vajze pas dhjetë djemve rresht

Pasi sollën në jetë dhjetë djem rresht, çifti i shumë fëmijëve më në f ...
Si mund të shmangim emocionet e të folurit në publik/ Këshilla të vyera

Si mund të shmangim emocionet e të folurit në publik/ Këshilla të vyera

Shumë njerëz e kanë pothuajse të pamundur të shmangin emocionet që kri ...
U bë nënë në moshën 53-vjeçare, ka një mesazh frymëzues për të gjitha gratë

U bë nënë në moshën 53-vjeçare, ka një mesazh frymëzues për të gjitha gratë

Kjo është historia e vërtetë e një gruaje që u bë nënë për herë të par ...
Nëna-fëmijës/ ”Nuk njihemi, por mund të më kërkosh ç’të duash”

Nëna-fëmijës/ ”Nuk njihemi, por mund të më kërkosh ç’të duash”

Nënat janë të mrekullueshme kur vjen puna për të ndihmuar njëra-tjetrë ...
1 2 3 8 10 / 79 POSTS