Category: Rajoni & Bota

1 2 3 58 10 / 578 POSTS
Rritet çmimi i naftës/ Ja sa do të jetë duke nisur nga kjo e martë

Rritet çmimi i naftës/ Ja sa do të jetë duke nisur nga kjo e martë

Në Maqedoninë e Veriut është bërë me dije se çmimi i naftës do të rrit ...
Video/ Dëborë artificiale për të përballuar temperaturat e larta

Video/ Dëborë artificiale për të përballuar temperaturat e larta

Temperaturat e larta tashmë mund të përballohen pa asnjë merak nëpërmj ...
Është ministre dhe shkon në punë me tren/ Merr dhe bukën me vete

Është ministre dhe shkon në punë me tren/ Merr dhe bukën me vete

Është  qytetare suedeze, shkon në punë me tren dhe merr edhe bukën me ...
Pyjet po zhduken/ Ekologët: Parashikohet të zhduken brenda 100 vitesh

Pyjet po zhduken/ Ekologët: Parashikohet të zhduken brenda 100 vitesh

Pyjet në të gjithë botën po kërcënohen në një shkallë të paparë, dhe n ...
Bora e parë zbardh një pjesë të vendit/ Reshjet pritet të vazhdojnë

Bora e parë zbardh një pjesë të vendit/ Reshjet pritet të vazhdojnë

Bora e parë ka zbardhur një pjesë të mirë të Austrisë. Meteorologë ...
I faturohet birrë 68 mijë dollarë/ Ndodh me gazetarin sportiv

I faturohet birrë 68 mijë dollarë/ Ndodh me gazetarin sportiv

Një gazetar sportiv australian ka paguar një shumë të majme parash për ...
U padit në gjykatë se shqetësontë fqinjët në mëngjes/ Gjeli fiton gjyqin

U padit në gjykatë se shqetësontë fqinjët në mëngjes/ Gjeli fiton gjyqin

Gjeli i famshëm Moris ka fituar një betejë të rëndësishme në gjykatë. ...
“The Economist” shpall qytetet më të mira në botë për të jetuar

“The Economist” shpall qytetet më të mira në botë për të jetuar

Pasi zhvendosi Melburnin, nga vendi i parë më 2018, duke i dhënë fund ...
Rast i rrallë, lind foshnja me dy gjini në Prishtinë

Rast i rrallë, lind foshnja me dy gjini në Prishtinë

Një rast i pazakontë është shënuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Pri ...
1 2 3 58 10 / 578 POSTS