Category: Diaspora

Duhen vizituar me patjetër/ Ja 7 baret më të mira në Firence

Duhen vizituar me patjetër/ Ja 7 baret më të mira në Firence

Kur bëhet fjalë për ushqim dhe pije të mirë, italianët janë ekspertë n ...
Histori suksesi! Dy shqiptarët ngjiten në majat më të larta në kontinent

Histori suksesi! Dy shqiptarët ngjiten në majat më të larta në kontinent

Mrika Nikçi dhe Arianit Nikçi, dy shqiptarët babë e bijë vijojnë me av ...
Pushime ekzotike mbi det/ Ja vendi ku i dorëzohesh magjisë

Pushime ekzotike mbi det/ Ja vendi ku i dorëzohesh magjisë

Ishujt Maldive janë një destinacion ku termi kohë nuk ekziston, një ve ...
Zvicra feston 727 vjetorin e Pavarësisë/ Dyqanet mbushen me flamuj shqiptarë

Zvicra feston 727 vjetorin e Pavarësisë/ Dyqanet mbushen me flamuj shqiptarë

Zvicra sot feston 727 vjetorin e Pavarësisë. Ndërkohë që rrjeti i dyqa ...
Themeluar në 1636/ Fshati shqiptar në Bullgari vizitohet nga ambasadorët

Themeluar në 1636/ Fshati shqiptar në Bullgari vizitohet nga ambasadorët

Është pothuajse pamundur të shkosh në një vend të botës, e aq më tepër ...
Kampione e matematikës në Zvicër/ Njihuni me 14-vjeçaren shqiptare

Kampione e matematikës në Zvicër/ Njihuni me 14-vjeçaren shqiptare

Një 14-vjeçare shqiptare është shpallur kampione e matematikës, në Zvi ...
Portreti i emigrantit shqiptar në muralin gjigand në New York

Portreti i emigrantit shqiptar në muralin gjigand në New York

Fytyra e një mërgimtari shqiptar të fiksuar në një nga fotografitë his ...
Arbëreshët presin bustin e Skënderbeut dhe abetaren e tyre të parë

Arbëreshët presin bustin e Skënderbeut dhe abetaren e tyre të parë

Në komunën Chieuti të Italisë, është inaguruar busti i heroit Gjergj K ...
Robert Wilton: Nevojitet një identifikim i plotë i emigrantëve shqiptarë

Robert Wilton: Nevojitet një identifikim i plotë i emigrantëve shqiptarë

Me lëvizjet e panumërta të shqiptarëve drejt Europës dhe jashtë saj, z ...
Një aktivitet kuq e zi në Londër për festat e Nëntorit

Një aktivitet kuq e zi në Londër për festat e Nëntorit

Me rastin e festave të 28-29 Nëntorit, sot në Londër u organizua aktiv ...
10 / 10 POSTS