Category: AlbLand

1 2 3 10 / 24 POSTS
Video/ Çelet sezoni turistik në Vlorë

Video/ Çelet sezoni turistik në Vlorë

Pavarësisht luhatjeve të vazhdueshme të temperaturave, qyteti i Vlorës ...
Arbëreshët presin bustin e Skënderbeut dhe abetaren e tyre të parë

Arbëreshët presin bustin e Skënderbeut dhe abetaren e tyre të parë

Në komunën Chieuti të Italisë, është inaguruar busti i heroit Gjergj K ...
Shqipëria e thesareve arkeologjike, biodiversitetit dhe gastronomisë

Shqipëria e thesareve arkeologjike, biodiversitetit dhe gastronomisë

Thesaret arkeologjike, biodiversiteti i ruajtur dhe gastronomia janë d ...
MSN/ Liston vendet më të mira për t’u vizituar në Shqipëri

MSN/ Liston vendet më të mira për t’u vizituar në Shqipëri

Portali i njohur në mbarë botën, MSN, i ka kushtuar një artikull Shqip ...
Media italiane: Shqipëria destinacioni i dëshiruar në çdo stinë

Media italiane: Shqipëria destinacioni i dëshiruar në çdo stinë

Gazeta e njohur italiane “Il Sole 24 Ore”, i ka kushtuar një reportazh ...
Lonelyplanet: Shkoni dhe shihni Shqipërinë e paeksploruar

Lonelyplanet: Shkoni dhe shihni Shqipërinë e paeksploruar

Turistët që e duan kulturën autentike dhe ushqimin vendas, së shpejti ...
Forca e 5 yjeve/ Ja brandet më luksoze të hotelerisë në Shqipëri

Forca e 5 yjeve/ Ja brandet më luksoze të hotelerisë në Shqipëri

Shqipëria çdo ditë e më shumë po ngrihet në syrin e mediave nderkombët ...
Nis pelegrinazhi 13 javor në Kishën e Shna Ndout në Laç

Nis pelegrinazhi 13 javor në Kishën e Shna Ndout në Laç

Nis pelegrinazhi 13 javor në Kishën e Shna Ndout në Laç, mijëra qyteta ...
1 2 3 10 / 24 POSTS